Kaipaisin ajatuksia, tukea ja tietoa. Miehelläni joka on nyt 40 vuotias, on taustalla päihdeongelmaa nuoruusvuosilta. Ilmeisesti huumeita ja lääkkeitä ainakin.
Enää käyttää alkoholia omien sanojensa mukaan. Olen kuitenkin havainnut erikoista käytöstä joidenkin kertojen aikana, jolloin on käytetty yhdessä alkoholia. Mies humaltuu kohtuu helposti, ainakin joskus. Joinakin kertoina hän on saanut niinsanotusti raivokohtauksia ja uhannut hakata muita ihmisiä. Hän on saanut päähänsä jonkun asian joka ei pidä paikkaansa ja ollut todella uhkaava. Noissa tilanteissa hän on ollut mielestäni todella sekaisin. Hän ei kysyttäessä myönnä muun, kuin alkoholin käyttöä.
Voiko jonkun lääkkeen tai huumeen yhteiskäyttö alkoholin kanssa aiheuttaa tällaista käytöstä? Tietysti joillain voi seota pää ihan vain alkoholista.